FERROPOLYMER spol. s r.o. » Okna » Tipy pro nákup oken » Sklepní okna

Ferropolymer - plastová okna, hliniková okna, plastové dveře, garážová vrata

Sklepní okna

Pokud někdo staví podsklepený dům, nesmí zapomenout na správný výběr suterénních oken. S dnešními nároky kladenými na energeticky úsporné stavby a tepelnou izolaci lze používat sklepní prostor téměř bez dalších nákladů jako rozšířený obytný prostor. Sklepní prostory lze snadno přestavět na kancelář, pokoj pro hosty nebo dílnu, aniž by bylo potřeba slevit z uživatelského komfortu!

Při výběru správného sklepního okna je potřeba vzít v úvahu následující požadavky:

  • Sklepní okna musejí splňovat aktuální předpisy pro úsporu energie
  • V závislosti na typu stavby a poloze je potřeba věnovat zvláštní pozornost utěsnění proti vlhku a zatékání.
  • Okna nesmějí být příliš malá, protože v takovém případě by mohl obytný prostor působit neútulně a tmavě.
  • V závislosti na poloze a požadavcích je důležité také v žádném směru neopomenout bezpečnostní předpisy týkající se efektivní ochrany proti vloupání.

Správná sklepní okna vám umožní rozšířit obytný prostor

Dříve sloužily suterény budov především jako prostor pro umístění domácí techniky, skladiště a jako doplňkový odkládací prostor. Bývaly těsné, tmavé a neútulné. Sklepní prostory byly jen zřídka vytápěné, izolace zpravidla chyběla. Sklepní okna byla proto dlouho považována oproti oknům pro obytné prostory za druhořadá.

Kvůli stále se zvyšujícím požadavkům příslušných norem na energetickou účinnost a tepelnou izolaci se dobře zaizolované sklepní okno stalo standardem. To zároveň zvyšuje kvalitu sklepních prostor. Ty jsou dnes stále častěji projektovány jako užitná plocha a rozšířený obytný prostor. Zároveň je potřeba stále myslet na požadavky příslušných směrnic pro úsporu energie.

Sklepní okna z profilových systémů Inoutic nabízejí řadu výhod

  • Skvělý design odpovídající vašemu individuálnímu stylu
  • Nejvyšší kvalita při zpracování
  • Velký výběr barev a dekorů
  • Okenní systémy Inoutic splňují normy EnEV 2012 již dnes
  • Zabezpečení proti vloupání třídy WK 1 a WK 2

U sklepních oken je potřeba věnovat zabezpečení proti vloupání zvláštní pozornost. Třídy zabezpečení proti vloupání WK 1 a WK 2 pokrývají přibližně 85 % všech pokusů o vloupání.