FERROPOLYMER

Plastová okna Grando

6. října 2022, Brno – Je to už více než 30 let, kdy se u nás začala používat první plastová okna. Jejich tepelněizolační vlastnosti byly však výrazně horší než u dnešních oken s PVC profily. Výměnou oken se přitom dá uspořit až 30 % nákladů na vytápění domu. Okenní profily Elegant Grando se hodí do všech budov včetně těch starých, bez problémů totiž nahradí i okna dřevěná. Mají hodnoty tepelné prostupnosti vhodné i do pasivních staveb.

Grando je 84mm rovné křídlo (s oblými hranami a výraznou naléhávkou profilu), které je díky konceptu iCOR možné kombinovat s oběma obvyklými stavebními hloubkami rámů Elegant (76 a 84 mm). Právě proto je možné jím bez problémů nahradit všechny starší typy oken. Kromě nového okenního křídla Grando je v nabídce také balkónové a dveřní křídlo. Technologie lepení skel umožňuje výrobu velkých prosklených prvků. S větším množstvím světla vypadají interiéry hned prostornější.

Pokud jde o tepelnou izolaci profilu Elegant Grando, s klasickou ocelovou výztuhou v rámu je Uf = 0,93 W/m 2 K a se speciální tepelnou výztuhou Forthex dokonce 0,90 W/m 2 K. Obě hodnoty jsou v kombinaci s kvalitním zasklením dostatečné pro stavby v pasivním standardu.

Bohatá paleta 50 různých barev a struktur nabízí vzhled přírodního nebo lakovaného dřeva i klasického PVC okna v tradičních či moderních barvách. Dostupné fólie v odstínech šedé a antracitové zase věrně napodobují vzhled hliníku pro stavby v industriálním stylu.

V neposlední řadě lze Elegant Grando považovat za udržitelné řešení – profil je částečně vyrobený z kvalitního recyklovaného PVC a po skončení životnosti je celý výrobek opět 100% recyklovaný. Recyklací se totiž kvalita PVC nesnižuje, naopak! Díky opakovanému procesu zpracování je výsledný materiál pevnější. Navíc využitím 1 kg recyklátu se dostane do ovzduší o 2 kg méně emisí CO 2 než při využití panenského PVC.

Grando profilGrando profil76 mm76 mm76 mmGrando84 mm GRANDO STEEL SHARP GBGrando84 mm GRANDO STEEL ROUNDED GBGRANDO FORTHEX SHARP GB84 mm GRANDO FORTHEX ROUNDED GB

Novinky

Bezpečnostní dveře SOFIA

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o bezpečnostních dveřích

15.04.2021

Program Nová zelená úsporám

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o Nová zelená úsporám

29.06.2021

Chcete se nás na něco zeptat?

Adresa

Polní 2818/7, 750 02,
Přerov I - Město

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)

Spočítat cenu