FERROPOLYMER

Rámové zasklívací systémy

Zasklívací systémy  - Glasa

 Systém posuvného zasklení GLASA®, je pro svou pro­věřenou severskou kvalitu nejpoužívanějším rámovým systémem při zateplování balkónů a lodžií panelových, cihlových i rodinných domů. Kvalitně řešena pro­sklená plocha slouží nejen proti pronikání chladu, hluku a exhalací, ale přirozeně zlepšuje energetickou bilanci obydlí díky využívání slunečního záření.
Dobrý zasklívací systém je snad jediný komfort, který se během používání zaplatí sám. Výroba a dodávka energií je stále náročnější a také dražší.

Hliníkový zasklívací systém GLASA® patří všude tam, kde je nutná vysoká pevnost, tvarová stálost a dlouhá život­nost. 

Popis systému

Zasklení tvoří posuvná křídla, která se skládají z hliní­kového rámu a skleněné výplně.
Konstrukce posuvného rámového systému GLASA® je tvořena pevnými dutými profily ze slitiny hliníku AIMgSi ve standardní povrchové úpravě bílý komaxit nebo stříbrný elox. Na přání zákazníka lze dodat jakou­koliv barvu stupnice RAL.
Jednotlivé díly (křídla) se posouvají mezi horní a dolní kolejnicí k boční stěně, kde se za sebe hladce zasou­vají bez nároku na vnitřní prostor balkónu či lodžie.
Nehlučný posun křídel zajišťují bezúdržbová nerezová ložiska s plastovou bandáží. Odvod dešťové vody se děje pomocí drenážních otvo­rů ve spodní kolejnici.
Odolnost proti větru a zároveň optimální cirkulaci vzdu­chu, při minimálních ztrátách tepelné energie, zajišťu­je speciální mohérové kartáčové těsnění.
Spojovacími prvky vodorovných a svislých profilů jsou plastové polyamidové rohy.
Při úplném uzavření systému do sebe zapadnou zám­ky vertikálních profilů a zafixují křídla do správné polo­hy, čímž zvýší odolnost proti nárazům větru.
Výhodou je také možnost zajištění systému proti vysazení křídel nebo otevření zvenčí. 

Zasklívací systém ALU PLUS

Systém z čirého skla tl. 4–6 mm nebo izolačního dvojskla 16 mm a hliníkových profilů.
Vhodné pro zasklení balkónů, lodžií, pro dělicí příčky interiérů a pro výrobu zahradních altánů úspora tepelné energie. Ochrana proti hluku, prachu a exhalacím. Ochráníte balkon či lodžii před nepřízní počasí. Posuvná křídla umožňují větrání bez nároku na vnitřní prostor lodžie.

VÝHODY

 • komplexnost dodávky
 • snadné a rychlé ovládání
 • velmi dobré těsnící vlastnosti díky speciálnímu tvaru rpofilů a kvalitnímu kartáčovému těsnění (standard)
 • nenáročnost na prostor (okna se neodklápějí ke stěnám lodžie)
 • křídla jezdí po kolejnici a ne v drážce
 • možnost barevného přizpůsobení profilů fasádě nebo konstrukci zábradlí (vytváření barevných fasád)
 • bezúdržbový provoz
 • rychlá a bezpečná montáž bez použití lešení nebo lávky
 • možnost použití izolačního dvojskla
 • lehké konstrukce interiérových dveří
 • vytváření lehkých příček v administrativních budovách kombinováním pevných a posuvných prvků konstrukcí zimních zahrad

Tím, že každé sklo má svůj rám je zajištěna velká pevnost a odolnost proti zatížení větrem i ve velkých výškách (do 50 m), což je obrovská výhoda např. proti bezrámovým systémům, které mohou být montovány nejvýše ve 30 m - rámy dovolují „zasklít“ v podstatě jakýkoli druh materiálu, tzn. nemusí být výplní vždy jen sklo.

Křídla jezdí po kolečkách (velmi lehký a bezhlučný posuv) a po spodní kolejnici (není zatížený strop a není nutné tak masivní kotvení).
Křídla nejezdí v drážce (nemožnost zamrznutí při nashromáždění většího množství vody v kolejnici) velmi jednoduché ovládání.

Při zavírání se madlem ovládá pouze jedno křídlo, za nějž se automaticky zachytávají další systém není náročný na prostor. Pohybuje se v jedné rovině, nikam se neodklápí.

Novinky

Bezpečnostní dveře SOFIA

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o bezpečnostních dveřích

15.04.2021

Program Nová zelená úsporám

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o Nová zelená úsporám

29.06.2021

Chcete se nás na něco zeptat?

Adresa

Polní 2818/7, 750 02,
Přerov I - Město

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)

Spočítat cenu