FERROPOLYMER

Recyklace plastů

Recyklace plastů a plastových okenních profilů

Recyklační řetězec okenních systémů z PVC lze shrnout do tří základních kroků:

1. Sběr starých oken a starého PVC
Výrobci a poskytovatelé služeb sbírají stará okna a odřezky za pomoci služby pro recyklaci oken Rewindo a znovu je zpracovávají na plastový granulát v recyklačních zařízeních. Materiál lze dodávat jako tříděný, anebo i se sklem, kováním, těsněním nebo zbytky zdiva.

2. Recyklační technika
Objem starých oken a odřezků se zmenšuje v drtiči. V třídičce je pak oddělováno PVC od ostatních materiálů. Hrubá drť (průměr přibližně 20 mm) se pak zpracovává pomocí mlýnu do podoby granulátu a prochází nejrůznějšími procesy oddělování a zpracovávání, jejichž účelem je zlepšit kvalitu PVC recyklátu.

3. Materiál lze recyklovat až 7x!
PVC ze starých oken lze recyklovat celkem 7x, a to při zachování kvality a odolnosti proti povětrnostním vlivům. U plastových okenních profilů lze plastový recyklát znovu používat dvěma způsoby. První možností je přimíchat do materiálu určité množství (přibližně 30 %) recyklátu, druhou možností je výroba profilů z čistého recyklátu. Často je z estetických důvodů na povrch aplikována tenká pohledová vrstva nového PVC použitím moderního procesu vytlačování, zatímco zbytek profilu je tvořen 100% plastovým recyklátem.

Recyklační cyklus plastových profilů

Společnost Inoutic se jako zakládající člen iniciativy Rewindo GmbH aktivně zapojuje do recyklace plastových oken a snaží se tedy zvyšovat podíl recyklovaných materiálů v plastových elementech pro stavebnictví a intenzivně prosazovat odpovědné a udržitelné nakládání s PVC. Zcela dobrovolně jsou navíc vyráběny profily s bezolovnatými stabilizátory.

Novinky

Bezpečnostní dveře SOFIA

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o bezpečnostních dveřích

15.04.2021

Program Nová zelená úsporám

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o Nová zelená úsporám

29.06.2021

Chcete se nás na něco zeptat?

Adresa

Polní 2818/7, 750 02,
Přerov I - Město

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)

Spočítat cenu