FERROPOLYMER

Ventilace (větrání obytného prostoru)

V novostavbách s vysokým standardem tepelné izolace je ventilace obytného prostoru stále důležitější. Správnou metodou ventilace zajistíte nejen příjemné klima v interiéru, ale také ochráníte svůj domov před poškozením.

Správná ventilace je mimořádně důležitá z následujících důvodů:

  • Reguluje vlhkost v prostoru, což brání tvoření plísní
  • Obnovuje vydýchaný vzduch
  • Odvádí pachy a škodliviny
  • Vytváří v našem domově zdravé klima
  • Chrání stavbu před vlhkostí
  • Přechodové tepelné ztráty jsou udržovány na minimální hladině, což šetří náklady na vytápění.

Větrání oknem

Větrání oknem představuje nejjednodušší způsob, jak v krátké době vyměnit vzduch v prostoru, regulovat vlhkost vzduchu a snížit riziko tvoření plísní. Existují tři možnosti větrání:

ventilace

Štěrbinová ventilace / Štěrbinová ventilace se při dnešních standardech na tepelnou izolaci především v zimě a ve vlhkých prostorách nedoporučuje. Okno se jen vyklopí, aby mohl do místnosti pronikat čerstvý vzduch. Tento způsob se nedoporučuje používat zejména pro delší časové intervaly. Dochází totiž k výraznému ochlazení okenního ostění a vzrůstá nebezpečí vzniku kondenzační vody a tedy tvoření plísní na ostění.

Nárazová ventilace / Na krátkou chvíli (4 - 10 minut) se úplně otevře okenní křídlo. Dojde k rychlé výměně vzduchu při minimálních energetických ztrátách.

Příčná ventilace / Příčná ventilace je nejúčinnějším způsobem větrání. Otevřou se všechny okna a dveře v domě a průvan vymění veškerý vzduch v prostoru již za 2 - 4 minuty.

Novinky

Bezpečnostní dveře SOFIA

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o bezpečnostních dveřích

15.04.2021

Program Nová zelená úsporám

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o Nová zelená úsporám

29.06.2021

Chcete se nás na něco zeptat?

Adresa

Polní 2818/7, 750 02,
Přerov I - Město

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)

Spočítat cenu