FERROPOLYMER

Výhody plastových oken

1. Plastová okna jsou jedničkou v energetické účinnosti

Rozhodujícím faktorem pro energeticky účinnou a finančně výhodnou tepelnou izolaci je okenní rám. Okenní profily z plastu dosahují ve srovnání s hliníkovými nebo dřevěnými okny lepších izolačních hodnot a snižují tedy náklady na energii spotřebovanou při vytápění. Mimořádně vysoký úsporný potenciál má pak plastový okenní rám ve standardu pro pasivní dům. Okna pro pasivní dům lze již dnes za příznivou cenu vyrobit z plastových profilů a s použitím dostupného trojitého zasklení.

2. Plastová okna mají velmi dobrý poměr cena/výkon

Plastová okna nabízejí jak při pořizování, tak po celou dobu trvání svého životního cyklu výrazné finanční úspory. Za dřevěný rám je potřeba zaplatit přibližně o 20-30% více než za plastové profily a hliníková okna jsou nejdražší alternativou, protože cena je vyšší o dalších zhruba 30%. Díky vysokému potenciálu pro úsporu energie, téměř dokonalé bezúdržbovosti a životnosti přesahující 50 let lze s plastovými okny výrazně ušetřit.

3. Plastová okna se snadno udržují

Péče o kvalitní plastová okna je mimořádně jednoduchá a nároky na jejich údržbu jsou minimální. Oproti tomu například dřevěná okna vyžadují každé 2 roky lazurování a každých 5 let přelakování. Moderní plastový granulát je vysoce odolný proti nejrůznějším vlivům počasí a je také odolný vůči UV záření. Díky hladkému povrchu stačí pro omytí okenního rámu použít pouze jemný čisticí roztok. Další informace týkající se péče o plastová okna naleznete na naší informační stránce informační stránce s tipy pro péči o plastová okna.

4. Plastová okna mají mimořádně dlouhou životnost

Oproti dřevěným oknům nabízejí plastová okna velmi dlouhou trvanlivost. Vysoce kvalitní okna se vyznačují velkou odolností proti zkroucení a maximální funkčností. Díky dlouhé životnosti přesahující 50 let jsou tedy plastová okna výhodnou investicí, a to i proto, že jejich hodnota, a tedy hodnota celé nemovitosti s časem neklesá.

5. Plastová okna mají vynikající ekologickou bilanci

Plastová okna jsou 100% recyklovatelná a významně tedy šetří přírodní zdroje. 40 % celosvětové spotřeby plynu a ropy připadá na vytápění a zásobování budov energií, pouze 4 % jdou na výrobu plastů a z toho pouhé 1% na výrobu PVC. Recyklovatelnost i dlouhá životnost a minimální zatížení při výrobě plastových profilů přispívá k ochraně životního prostředí. Plastová okna mají podstatně delší životnost než dřevěná okna a při jejich výrobě se spotřebuje výrazně méně energie. Společnosti vyrábějící plastová okna založily iniciativu pro recyklaci Rewindo a dobrovolně se zavázaly zachovávat zásady udržitelného rozvoje. Stanovily si cíl recyklovat pokud možno 100% starých oken, dveřních rámů a rolet. Materiál PVC je zpracováván na granulát a může být opakovaně použit až 7x. Tomuto dobrovolnému závazku vděčíme také za to, že od roku 2015 by se měla surové PVC vyrábět výhradně s ekologickými stabilizátory. Společnost Inoutic již dnes vyrábí své profily výhradně za použití bezolovnatých stabilizátorů.

Novinky

Bezpečnostní dveře SOFIA

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o bezpečnostních dveřích

15.04.2021

Program Nová zelená úsporám

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o Nová zelená úsporám

29.06.2021

Chcete se nás na něco zeptat?

Adresa

Polní 2818/7, 750 02,
Přerov I - Město

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)

Spočítat cenu