FERROPOLYMER

Okna pro pasivní dům

Pojem pasivní dům se týká tepelně-izolačních vlastností stavby a tím i oken. Okno ve standardu pasivního domu musí tedy mít mimořádně vysokou schopnost tepelné izolace. Součinitel prostupu tepla Uw musí splňovat požadavky evropských standardů, což znamená hodnotu 0,8 W/m2K nebo nižší. Každé okno, které má hodnotu Uw menší nebo rovnou 0,8 W/m2K, tedy lze použít pro pasivní dům podle aktuální normy pro úsporu energie EnEV 2009 a zároveň umožňuje čerpat dotace z příslušných podpůrných programů.

Okna vhodná pro pasivní dům můžeme využít i jinde než v pasivních domech. Okna s tímto standardem lze uplatnit jak při rekonstrukci, tak i pro jakoukoliv novostavbu. Okna pro pasivní dům zvyšují komfort bydlení a výrazně přispívají ke snižování nákladů na vytápění!

Přehled výhod oken pro pasivní dům

  • Opravdové pohodlí – na okně se nesráží voda.
  • Nevzniká žádný průvan v důsledku rozdílných teplotních zón v blízkosti okna.
  • Vnitřní povrchová teplota okna pro pasivní dům není ani v zimě nižší než 17°C.
  • Díky velmi dobrým izolačním vlastnostem již není nutné umísťovat topné těleso pod okno. To vám poskytuje větší volnost při plánování a zařizování vašeho domova.
  • Jen o něco málo vyšší cena má velmi rychlou návratnost v podobě vysoké energetické účinnosti.

Okna pro pasivní dům – technologie, která vás nadchne!

Vynikajících tepelně-izolačních vlastností okna ve standardu pasivního domu je dosaženo především vysoce kvalitní technologií rámu v kombinaci s trojnásobným zasklením. Hodnota U hotového okna totiž závisí na hodnotě U rámu, použitého zasklení a meziskelního rámečku použitého pro spojení okrajů skel. Podrobné informace týkající se výpočtu hodnot U naleznete na naší informační stránce Hodnoty U pro okna.

Okna ve standardu pro pasivní dům navíc mají vysokou míru propustnosti sluneční energie. To znamená, že lze efektivně využít teplo slunečního záření. Tím zlepšíme energetickou bilanci budovy a snížíme množství energie potřebné na vytápění. To znamená, že tato okna nejen zvýší komfort našeho bydlení, ale především nám pomohou snižovat náklady na energii a vytápění. Obojí je u novostaveb i rekonstrukcí výrazným přínosem jak pro stavebníka, tak i pro obyvatele domu.

Standard pro pasivní dům a okenní profily Inoutic

Standardu pasivního domu lze za mimořádně příznivou cenu dosáhnout použitím vysoce kvalitního systému Eforte s jedinečnou hodnotou U rámu.

Systém Eforte dokáže splnit všechny konstrukční i designové požadavky a umožní vytvoření vašeho vysněného bydlení. Na přání lze systém Eforte dodat s hliníkovým krytem.

Novinky

Bezpečnostní dveře SOFIA

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o bezpečnostních dveřích

15.04.2021

Program Nová zelená úsporám

Bezpečnostní dveře Sofia

Více o Nová zelená úsporám

29.06.2021

Chcete se nás na něco zeptat?

Adresa

Polní 2818/7, 750 02,
Přerov I - Město

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)

Spočítat cenu